Migamo vse leto. Najbolj smo glasni med 16. in 22. septembrom. Enkrat na leto združimo moči in na glas pozovemo k spremembi mobilnostnih navad. Letos pod sloganom: Trajnostno povezani.
Pobuda Evropskega tedna mobilnosti si prizadeva zmanjšati avtomobilski promet na fosilna goriva in spodbuditi prebivalce k uporabi trajnostne mobilnosti – hoje, kolesa ali javnega prevoza.

Učenci predmetne stopnje bodo, v sredo 21. 9. 2022 ob 15:00 pri OŠ Šalovci imeli:
• Predavanje o varnosti v prometu
• Poligon varne vožnje in prikaz varne poti v šolo v sodelovanju s Policijsko postajo Gornji
Petrovci
• Predstavitev raziskave Zdravje v občini
• Preventivne delavnice na področju zdravja otrok v sodelovanju z OE NIJZ Murska
Sobota in Centrom za krepitev zdravja Murska Sobota
• Pohod in kolesarjenje
• Postavitev stojala za kolesa
• Zdravi prigrizki in napitki

Učenci razredne stopnje pa bodo imeli prijetno športno druženje, ki bo prav tako v sredo, 21. 9. 2022 od 15.00 do 18.00, na športnem igrišču v Dolencih.  Od 17.00 ste vabljeni tudi starši.

Po športnem dnevu starše prosimo, da poskrbijo za prevoz učencev domov.

Veselimo se druženja z vami in vas lepo pozdravljamo.