Tudi letos smo skupaj z učenci višje stopnje obeležili evropski dan jezikov, ki ga po vsej Evropi praznujemo 26. septembra.

Dan je namenjen osveščanju o bogati kulturni in jezikovni različnosti v Evropi ter o pomenu učenja jezikov. Evropska komisija se zavzema za to, da bi vsak državljan EU poleg materinega jezika znal vsaj še dva tuja jezika.

Z učenci smo se pri pouku nemščine pogovarjali o jezikih v Evropi in o pomembnosti znanja tujih jezikov za življenje. Ker imamo na naši šoli kar nekaj tujejezičnih učencev smo ustvarjali na temo MEHRSPRACHIGKEIT AN UNSERER SCHULE UND IN UNSEREN FAMILIEN (Večjezičnost na naši šoli in v naših družinah). Učenci so si najprej naredili osnutek (mindmap) in  s pomočjo iztočnic razmišljali o tem, katere jezike znajo govoriti tekoče, katere malo manj, katere jezike se učijo na šoli, kateri jeziki se jim zdijo zanimivi oz. težki in če so se kateri tuji jezik naučili mogoče tudi s pomočjo spletnih aplikacij. Vsak učenec je naredil »mindmap« in kratek zapis vsaj še za enega družinskega člana.

Izdelke učencev smo razstavili na hodniku.

Mentorica: Slavica Balek Haddaoui