V soboto, 22. 4., smo se v okviru planinskega krožka mladi planinci podali na naš prvi planinski izlet – Veliko planino, ki je v pomladnem času, ko zacvetijo žafrani, še posebej lepa. Naša pohodna pot se je začela v Kranjskem Raku, potekala je proti Mali planini, kjer je sledil postanek v Domžalskem domu, in se nato nadaljevala do našega cilja, Velike planine. Tam so nas pričakala pobočja polna žafranov, pastirske koče, ki so značilnost Velike planine, in čudovit razgled na zasnežene Kamniško-Savinjske Alpe. Ker pa nismo pozabili, da je bila sobota dan Zemlje, smo združili prijetno s koristnim in po poti nazaj pobrali smeti, da pomagamo ohraniti naše prelepe gore čiste.

Pravijo, da si šole ne zapomnimo po sedenju v šolskih klopeh. Mi se s to mislijo ne bi mogli bolj strinjati, saj tega dne sigurno ne bomo pozabili!

Lep planinski pozdrav!