V ponedeljek, 7. oktobra 2013 je potekalo v prostorih OŠ Šalovci prvo srečanje projektnega tima EUfolio/e-listovnik učenca s skrbnico, svetovalko ZRSŠ. Gre za razvojni projekt, ki poteka preko ZRSŠ in v njem sodeluje tudi naša šola. Projekt bo potekal dve šolski leti, vanj pa so vključeni učenci 8. razreda.

Cilj razvojnega projekta je, pri učencih z uporabo razvojnega (učnega) e-listovnika spodbujati razvoj veščine načrtovanja, spremljanja in vrednotenja lastnega napredka ter razvoja. Učenci so ob tem vključeni v osebno elektronsko učno okolje, v katerem sami načrtujejo, spremljajo in vrednotijo lastni napredek na različnih dimenzijah učenja in razvoja ter svoj napredek tudi dokumentirajo v svoj elektronski listovnik.

Kaj trenutno počnemo in kje smo? Učenci so se že vpisali v učno elektronsko okolje (program Mahara). V njem so si uredili svoje profile in zapisali kratke življenjepise. Vključili so se tudi v forume, kjer ob razpravah razvijajo veščine kritičnega mišljenja.

PT OŠ Šalovci