Nagradna ekskurzija po Prekmurju

27. septembra 2019 je potekala ekskurzija po Prekmurju, ki jo je organizirala OE Zavoda Republike Slovenije za šolstvo M. Sobota, ob obeležitvi 100. letnice priključitve Prekmurja k matični državi. Ekskurzija je bila nagrada vsem učencem iz Slovenije, ki so sodelovali na nagradnem tečaju Podobe Prekmurja, kjer so oblikovali, pisali in razmišljali o družbenih in naravnih značilnostih Prekmurja nekoč in danes. V okviru naše šole sta se ekskurzije udeležili dve učenki, Karin Karolyi in Vita Lukašev.

Obvestilo

Roditeljski sestanek za starše in učence 3. in 4. razreda bo v ponedeljek, 14.10.2019, ob 17.00 uri v učilnici 3. in 4. razreda.

razredničarka Suzana Škodnik

ND – Zdrav duh v zdravem telesu

Učenci od 1. do 9. razreda so v petek, 28. 9., izvedli naravoslovni dan Zdrav duh v zdravem telesu. V uvodnem delu so prisluhnili kratkemu predavanju z delavnico pod vodstvom Zavoda za zdravstvo Murska Sobota. Učenci nižjih razredov so ločevali zdravo od nezdrave prehrane, učenci višjih razredov pa so si izmerili maso in višino ter si izračunali svoj ITM, na podlagi katerega so se umestili v ustrezno kategorijo telesne mase in zdravstvene (ne)ogroženosti.

Ker je za zdravje ključnega pomena tudi gibanje, so učenci razredne stopnje odigrali igro Med dvema ognjema, učenci predmetne stopnje pa igro Bejžbol. Vsi učenci so v telovadnici spoznali inovativno igro Paeyball, v kateri so se na različne načine tudi preizkusili.

Ob zaključku naravoslovnega dne smo se odpravili v kulturno dvorano, v kateri so učenci spoznali delovanje šalovskega kina nekoč. Dan je bil poln novih spoznanj in doživetij.

Marjeta Andrejek

OŠ ŠALOVCI PREJELA NAZIV KULTURNA ŠOLA

V petek, 20. 9. 2019, je v prečudovitem Mokronogu potekala zaključna prireditev projekta Kulturna šola, kjer je ta naziv prejela tudi OŠ Šalovci. Za naziv je potrebno izpolnjevati veliko pogojev, zato velja iskrena čestitka vsem učiteljem in učencem za uspešno opravljeno delo.

Javni sklad Republike Slovenije za kulturne dejavnosti je v dvorani Upravno-kulturnega središča Mokronog slovenskim osnovnih šolam, ki so izpolnile vse pogoje, podelil naziv »kulturna šola« in razglasil najboljšo med njimi in najbolj kulturno šolo leta 2019. Ta naziv je za eno leto prejela OŠ Boštanj.

Za naziv lahko kandidirajo osnovne šole, ki imajo izkazano razvejano in kakovostno kulturno delovanje v časovnem obdobju zadnjih 5-ih let in da izpolnjujejo večino od podanih dejavnosti (v kulturno delovanje je vključeno večje število učencev in učiteljev; programi nastajajo in se izvajajo pretežno v okviru izbirnih predmetov in obšolske dejavnosti; šola omogoča in spodbuja mentorsko delo zaposlenih – specifična izobraževanja in izpopolnjevanja na področjih kulturnega in umetniškega udejstvovanja; šolske skupine redno sodelujejo na revijah, srečanjih, festivalih in tekmovanjih, namenjenih predstavitvi, primerjavi in vrednotenju dosežkov; redno prirejanje kulturnih dogodkov, namenjene učencem; priprava kulturnih programov za širšo lokalno javnost in omogočanje dejavnosti drugih kulturnih društev in skupin v šolskih prostorih).

Naziv smo prejeli za obdobje 5-tih let. Na takšne in podobne načine nameravamo bogatiti kulturno dogajanje na šoli in lokalni skupnosti še naprej, pri čemer bomo iskali nove izrazne možnosti in vsebine za njihovo uresničevanje.

Suzana Škodnik

Stran 1 od 6012345...102030...Zadnja »
(Skupno 8,007 obiskov, današnjih obiskov 3)