V četrtek, 17. maja 2018, je na Srednji šoli za gostinstvo in turizem Radenci potekalo regijsko tekmovanje za Zlato kuhalnico, ki poteka že deveto leto. V ekipah, ki jih sestavljajo trije tekmovalci je kuhalo 9 ekip osnovnošolcev. Letošnja tema je primorsko obarvana, saj bo finalno tekmovanje potekalo oktobra v sklopu 65. Gostinsko turističnega zbora Slovenije v Portorožu. Učenci so zato na različne načine pripravljali rižoto in vanilijevo kremo s sadjem. Iz kuhinje se je ves čas tekmovanja vil omamen vonj po najrazličnejših začimbah, zelenjavi, pecivu in sadnih omakah. Na svojih krožnikih so učenci predstavili prave gastronomske umetnine, na katere so lahko zelo ponosni.

Po oceni strokovne komisije, ki jo sestavljajo eminentni kuharji so  članice naše ekipe dosegle srebrno priznanje.

Članice ekipe so bile. Tia Vukan, Vita Lukašev in Ana Vukosavljević.

Čestitamo!