Pozdravljeni devetošolci in starši!

Prijavo za vpis v srednje šole je potrebno oddati do 11. maja.  Nekateri učenci ste jo že v prejšnjem roku oddali in smo jo odposlali. Ostali jo kupite v knjigarni ali natisnete. Tudi prijavnico za dijaški dom odpošljite do tega roka.

Učenci, ki morate opravljati preizkuse nadarjenosti prijavnico pošljete na eno šolo do 11. maja, preizkusi pa bodo naknadno, v času od 1. –  6. junija. O tem boste kandidati s strani srednje šole obveščeni. Morebiten prenos že oddanih prijav bo možen do 16. junija.

Vpis v srednje šole (zaključna spričevala) bo potekal od 30. junija do 6. julija.

Javni štipendijski, razvojni, invalidski in preživninski sklad Republike obvešča:

• Štipendije: Rok za oddajo vlog na aktualne javne razpise je podaljšan do prenehanja interventnih ukrepov, stranke pa lahko v tem času vlagajo vloge prek e-pošte na gp@sklad-kadri.si brez uporabe varnega elektronskega podpisa.
  • Da se neposredno vlaganje pisnih in ustnih vlog pri organu začasno ne izvaja (razen izjem),
  • hkrati pa je omogočeno vlaganje vlog v elektronski obliki brez uporabe varnega elektronskega podpisa,

Lep pozdrav in ostanite zdravi!

Dušanka Lainšček Grkinič, svetovalna delavka